Wraz z zapisami na IV Jurajski Festiwal Fotograficzny (24/25/26.02.2017) ogłaszamy konkurs w terminie od 14 stycznia 2017 r. do 14 lutego 2017 r., którego tematem jest:

„Charakterystyczny Portret”

Pula nagród to ponad 4 000 zł

Jurajska Grupa Fotograficzna (www.grupajpt.pl) wraz z Hotelem Fajkier ( Hotel Przyjazny Fotografii —www.hotelfajkier.pl ) pragnie zaprosić Państwa do udziału w Letnim Festiwalu Fotograficznym PHOTO SUMMER DAY w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Fotografii ( poprzednie festiwale: www.jurajskifestiwalfotograficzny.pl orazwww.photosummerday.pl).

To już szósty Festiwal Fotograficzny organizowany przez nas na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Na każdym z nich pojawiają się znane nazwiska świata fotografii, pasjonaci fotografii oraz marki związane ze sprzętem. W tym roku spotkacie m.in. Fujifilm Poland, Canon Polska, OLYMPUS OM-D, Olympus FOTOLOTNI, Sony Polska, Quadralite, NEC Display Solutions Europe, X-Rite Color, EIZO, Manfrotto Polska, P.H.U. Foto-Nova sp. z o.o. , Foto7Tokina, HOYA — Filtry, Next77.

W tym roku Photo Summer Day odbędzie się w dniach 19–20-21 sierpnia ( piątek — sobota –niedziela) w Hotel Fajkier Wellness & SPA w Lgocie Murowanej w sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Tematem przewodnim będzie ” W STRONĘ ŚWIATŁA ” obejmująca fotografię krajobrazową, podwodną, portretową oraz astrofotografię.

W ciągu trzech dni uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach i wykładach prowadzonych przez uznanych fotografów i szkoleniowców

Jurajskie Warsztaty - Jurassic Photo Team -Hotel Przyjazny Fotografii zapraszają na spotkanie autorskie z Anna Benicewicz-Miazga - artysta fotografik - Członek Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej i Członek International Association of Panoramic Photographers.
 
Anna Benicewicz Miazga
 
Już 9 Lipca 2016 o godzinie 17 kolejne z cyklu spotkanie autorskie z Anna Benicewicz Miazga, które odbywają się w Hotelu Fajkier na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.Będzie to nie lada gratka dla pasjonatów fotografii sportowej oraz dla wielbicieli piłki ręcznej.
Ania na co dzień pracuje w ABM PROJEKT www.abmprojekt.com.pl realizując projekty sportowe przy REPREZENTACJI POLSKI W PIŁCE RĘCZNEJ oraz w zespole, który w tym roku zakończył sezon w potrójnej koronie VIVE TAURON KIELCE. Będąc na miejscu na pewno zobaczycie zdjęcia, których nie widzieliście ani w TV ani w prasie. Spotkanie rozpoczyna się o godzinie 17 otwarciem wystawy oraz przygotowanym slide show.
Ania jest artystką wyróżnioną w 24 konkursach Międzynarodowych. Doceniana w Europie oraz w Polsce.
Artystka która ma za sobą ponad 30 WYSTAW.

Miejsce: Hotel Fajkier Wellness&SPA
Lgota Murowana 37a
42-425 Kroczyce

Koszt: 0 zł

Zapisy: Recepcja 884 877 200 liczba miejsc ograniczona
 

73 Rajd Polski zaliczanym do Mistrzostw Świata w WRC.
Najlepsi kierowcy świata WRC w Mikołajkach więc i JPT z aparatami nie mogło tam zabraknąć...

W dniach 24,25,26 czerwca br. część grupy JPT wybrała się szlakiem Ojca Mateusza, czyli Sandomierz z pryzmatu obiektywu aparatu, nie tylko fotograficznego (smartfon todzież Iphone).

Wekend zakończył się architektonicznie na zamku Krzyżtopór w Ujeździe.

Foto: Janina Ligorowska i Sławomir Smoleń

Zamek Ogrodzieniec i jego nocne oblicze okiem @FotoART - Dawid Janocha

Laureaci Konkursu - III JFF - Efekty Specjalne

I MIEJSCE - Bartosz WACKERMANN - Chwilowy byt
II MIEJSCE - Marcin GRUSZKA - Gwiezdny Portret
III MIEJSCE - Piotr PATER - Umieranie Światła

Wyróżnienia

I WYRÓŻNIENIE - Jarosław MACIEREWICZ - ROAD TO HELL
II WYRÓŻNIENIE - Jerzy GŁĄB - ULOTNOŚĆ CHWILI
III WYRÓŻNIENIE - Jan SZABELSKI - OGNISTE KRĘGI

Wraz z zapisami na III JFF ogłaszamy konkurs w terminie od 24 stycznia 2016 r. do 12 lutego 2016 r., którego tematem są:

„Efekty Specjalne – Błyski Światła Wybuchy”

Konkurs Fotograficzny

Nagrodami w konkursie są:

  • Vouchery pobytowe w Hotelu Fajkier
  • Wynajem Studia fotograficznego w Krakowie
  • Książki branżowe
  • Akcesoria / Gadżety foto
  • Kupony rabatowe shop.olympus.pl

Przed nami trzecia edycja Jurajskiego Festiwalu Fotograficznego na który zapraszamy w dniach 20-21.02.2016. Największego wydarzenia tego typu na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

III JFF

Poniżej przedstawiamy krótki opis projektu.

Festiwal wystartował w 2014 r. dzięki grupie przyjaciół z zawierciańskiego Stowarzyszenia Jurassic Photo Team. Pasja, kreatywność i zaangażowanie organizatorów pozwoliły stworzyć I i II JFF.

Będzie fotogenicznie i kreatywnie. W programie przewidziano m.in.: wykłady, warsztaty, prezentacje sprzętu, obróbkę graficzną i wydruki.

Impreza odbędzie się w Hotelu Fajkier Wellness&SPA w Lgocie Murowanej k/Kroczyc. Liczba miejsc została ograniczona do 140. Udział jest bezpłatny, a o uczestnictwie zdecyduje kolejność rezerwacji.

Od 15 stycznia do 31 stycznia - jeden z naszych kolegów będzie Fotografował tą imprezę - Macgregor Photography.