Zapraszamy na "Spotkanie autorskie oraz otwarcie wystawy Marcina Rybaka".

Marcin Rybak Photographer, od wielu lat czołowy fotograf sportów motorowych, związany z WRC. 11 lat temu Rybak otrzymał, jako pierwszy Polak, permanentną akredytację FIA.

Zdjęcia są dla Marcina Rybaka próbą przekazanie nie tylko tego, co widzi, ale tego, co czuje w trakcie komponowania kadru i wciskania spustu migawki.
Oczywiście zdarzają się chwile, kiedy fotografowanie jest wyrobniczą pracą, lecz trzeba zachować zawsze odpowiednio wysoki poziom.
Kiedy Marcin ma wolną rękę, podejmuje ryzyko i szuka odpowiedniej drogi do powstania kadru, który ma wcześniej w głowie.
Aparat, obiektyw i lampy to tylko narzędzia, których opanowanie daje możliwość zbliżenia się do tego, co siedzi w umyśle fotografa. - więcej możecie przeczytać w wywiadzie Marcina dla Fotoblogia.pl.

Jeśli chcecie poznać oraz posłuchać na żywo zapraszamy na kolejne z cyklu Spotkań autorskich już 3 lutego do Hotelu Przyjaznego Fotografii - Hotel Fajkier Wellness & SPA na Jura Krakowsko-Częstochowska o godzinie 17.30.

WSTĘP WOLNY prosimy o rejestrację w Recepcji hotelowej: - 884 877 200 lub mailowo : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Serdecznie zapraszamy

 

Przed nami kolejna już V edycja Jurajskiego Festiwalu Fotograficznego.

Impreza odbędzie się weekend 23-25 Luty 2018 roku.
Jest to jedna z najważniejszych Fotograficznych imprez, którą Jurassic Photo Team oraz Jurajskie Warsztaty rozpoczynają w roku 2018 i największe wydarzenie tego typu na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej !

Tegorocznym tematem przewodnim będzie (NIE)REALNY ŚWIAT.

Zapraszamy serdecznie do udziału już w 5 edycji corocznego konkursu fotograficznego w ramach Jurajskiego Festiwalu Fotograficznego ( www.jurajskifestiwalfotograficzny.pl ).

Pula nagród w tegorocznej edycji opiewa o wartość 10.000 złotych !!!

Fundatorami licznych nagród o tematyce fotograficznej są: Sony, Olympus, Eizo, Fomei, Peak Design, Epson,  Najlepszefoto.pl, Patona, Sklep Bez Nazwy, Księgarnia Edukacyjna Zawiercie, DFV, Związek Gmin Jurajskich oraz gospodarz Festiwalu Hotel Przyjazny Fotografii - Hotel Fajkier  Wellness SPA.

Temat konkursu to "NIErealny Świat" z dowolną interpretacją uczestników.

Czekamy na zgłoszenia do 4.02.2018 roku.

19 sierpnia przypada Międzynarodowy Dzień Fotografii.

Rokrocznie Jurajska Grupa Fotograficzna ( http://grupajpt.pl ) wraz z Hotelem Fajkier ( Hotel Przyjazny Fotografii — www.hotelfajkier.pl ) organizuje bardzo ciekawe wydarzenie w ramach tego święta a jest nim Letni Festiwal Fotograficzny PHOTO SUMMER DAY tym razem już po raz IV (poprzednie festiwale: http://photosummerday.pl oraz http://jurajskifestiwalfotograficzny.pl/).

To już ósmy Festiwal Fotograficzny organizowany przez nas na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Na każdym z nich pojawiają się znane nazwiska świata fotografii, pasjonaci fotografii oraz największe marki związane ze sprzętem.

W tym roku spotkamy : Canon, Olympus, Sony, Sigma, Nikon, Fuji, Pentax– Foto Plus, Manfrotto, Foto7, Eizo, FOMEI, NEC, Epson, Najlepszefoto.pl,  X-rite,  Quadralite oraz Irix.

W tym roku Photo Summer Day rozpoczynamy w niedzielę 20 sierpnia  o godzinie 16.00 w Hotelu Fajkier w Lgocie Murowanej który potrwa do 22 sierpnia.

Tematem przewodnim będzie ” Podróż, człowiek, krajobraz ” obejmujący fotografię podróżniczą i krajobrazową oraz portretową i reportażową.

Wraz z zapisami na IV Jurajski Festiwal Fotograficzny (24/25/26.02.2017) ogłaszamy konkurs w terminie od 14 stycznia 2017 r. do 14 lutego 2017 r., którego tematem jest:

„Charakterystyczny Portret”

Pula nagród to ponad 4 000 zł

Przed nami czwarta edycja Jurajskiego Festiwalu Fotograficznego. Impreza planowana jest na weekend 24-26 Luty 2017 roku.
Jest to jedna z najważniejszych Fotograficznych imprez którą rozpoczynamy rok 2017 🙂 i największe wydarzenie tego typu na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej !

IV JFF

Tegorocznym tematem przewodnim będzie FESTIWAL PORTRETU.

Jurajska Grupa Fotograficzna (www.grupajpt.pl) wraz z Hotelem Fajkier ( Hotel Przyjazny Fotografii —www.hotelfajkier.pl ) pragnie zaprosić Państwa do udziału w Letnim Festiwalu Fotograficznym PHOTO SUMMER DAY w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Fotografii ( poprzednie festiwale: www.jurajskifestiwalfotograficzny.pl orazwww.photosummerday.pl).

To już szósty Festiwal Fotograficzny organizowany przez nas na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Na każdym z nich pojawiają się znane nazwiska świata fotografii, pasjonaci fotografii oraz marki związane ze sprzętem. W tym roku spotkacie m.in. Fujifilm Poland, Canon Polska, OLYMPUS OM-D, Olympus FOTOLOTNI, Sony Polska, Quadralite, NEC Display Solutions Europe, X-Rite Color, EIZO, Manfrotto Polska, P.H.U. Foto-Nova sp. z o.o. , Foto7Tokina, HOYA — Filtry, Next77.

W tym roku Photo Summer Day odbędzie się w dniach 19–20-21 sierpnia ( piątek — sobota –niedziela) w Hotel Fajkier Wellness & SPA w Lgocie Murowanej w sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Tematem przewodnim będzie ” W STRONĘ ŚWIATŁA ” obejmująca fotografię krajobrazową, podwodną, portretową oraz astrofotografię.

W ciągu trzech dni uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach i wykładach prowadzonych przez uznanych fotografów i szkoleniowców

Jurajskie Warsztaty - Jurassic Photo Team -Hotel Przyjazny Fotografii zapraszają na spotkanie autorskie z Anna Benicewicz-Miazga - artysta fotografik - Członek Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej i Członek International Association of Panoramic Photographers.
 
Anna Benicewicz Miazga
 
Już 9 Lipca 2016 o godzinie 17 kolejne z cyklu spotkanie autorskie z Anna Benicewicz Miazga, które odbywają się w Hotelu Fajkier na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.Będzie to nie lada gratka dla pasjonatów fotografii sportowej oraz dla wielbicieli piłki ręcznej.
Ania na co dzień pracuje w ABM PROJEKT www.abmprojekt.com.pl realizując projekty sportowe przy REPREZENTACJI POLSKI W PIŁCE RĘCZNEJ oraz w zespole, który w tym roku zakończył sezon w potrójnej koronie VIVE TAURON KIELCE. Będąc na miejscu na pewno zobaczycie zdjęcia, których nie widzieliście ani w TV ani w prasie. Spotkanie rozpoczyna się o godzinie 17 otwarciem wystawy oraz przygotowanym slide show.
Ania jest artystką wyróżnioną w 24 konkursach Międzynarodowych. Doceniana w Europie oraz w Polsce.
Artystka która ma za sobą ponad 30 WYSTAW.

Miejsce: Hotel Fajkier Wellness&SPA
Lgota Murowana 37a
42-425 Kroczyce

Koszt: 0 zł

Zapisy: Recepcja 884 877 200 liczba miejsc ograniczona
 

73 Rajd Polski zaliczanym do Mistrzostw Świata w WRC.
Najlepsi kierowcy świata WRC w Mikołajkach więc i JPT z aparatami nie mogło tam zabraknąć...

W dniach 24,25,26 czerwca br. część grupy JPT wybrała się szlakiem Ojca Mateusza, czyli Sandomierz z pryzmatu obiektywu aparatu, nie tylko fotograficznego (smartfon todzież Iphone).

Wekend zakończył się architektonicznie na zamku Krzyżtopór w Ujeździe.

Foto: Janina Ligorowska i Sławomir Smoleń