O Nas

Jacek Pałucha – Prezes Jurassic Photo Team
W stałym związku z Fotografią od 5 lat. Razem eksperymentujemy, popełniamy błędy, łamiemy zasady i dobrze się bawimy.  Daje mi więcej niż sama otrzymuje ;)  Ale staram się…
Lubię czyste kadry i zmiany perspektywy. Pracuję intuicyjnie i  uczę się od innych.
Zachęcam do własnego spojrzenia na świat ;)

Grzesiek Maciąg - Rocznik 82. Pasjonat fotografii. Wiceprezes Jurassic Photo Team. Patrzy na życie przez kadry. Przygodę fotograficzną rozpoczął w podstawówce od zbudowania ciemni fotograficznej. Pracował na "Zenicie". Pasja do fotografowania powróciła wraz z pierwszym kompaktem SONY i do dziś w tym systemie. Styl to mocny kontrast koloru. Najlepiej się czuje w portrecie, martwej naturze, reportażu oraz makrofotografii. Makrofotografia to moment odpoczynku ( choć wstaje o 5 rano ). Od zawsze chciał spojrzeć owadom prosto w oczy. Teraz stara się oprócz oczu włączyć coś więcej do kadru. Najciekawszy okaz to Piórolotek Śnieżynka.

https://www.facebook.com/Macgregor-Photography-230889363727771/?fref=ts

Magdalena Tarach-Haładyń : fotograf i architekt. Urodzona w Zawierciu. Absolwentka wydziału architektury w Gliwicach. Zajmuje się przede wszystkim fotografią portretu. Tkwiąca w inspiracji bajek, świata wróżek i elfów. Czuje się najlepiej tam, gdzie nie jest zwyczajnie. Lubi klimaty tajemnicze, mroczne i magiczne. Najchętniej fotografuje kobiety i dzieci. Wybiera miejsca fascynujące i bajkowe. Obecnie prowadzi swoje studio, w którym zajmuje się fotografią ślubną, noworodkową i artystyczną. Ma na koncie kilka autorskich wystaw indywidualnych i zbiorowych. Laureatka kilkunastu wyróżnień i nagród za twórczość fotograficzną, przyznanych zarówno w Polsce, jak i międzynarodowych konkursach. Wciąż się szkoli-posiada certyfikaty wydane przez najlepszych fotografów na świecie. W wolnych chwilach spełnia się tworząc grafikę i rysuje. Współpracuje z projektantami, wizażystami i fryzjerami.

https://www.facebook.com/MagdalenaTarachFotografia/?fref=ts

Patryk Drabek Jestem dziennikarzem zagłębiowskiego oddziału Dziennika Zachodniego i prowadzę stronę zawiercie.naszemiasto.pl. Ten zawód to ogromne wyzwanie i misja. Jestem dziennikarzem, ponieważ ta praca sprawia mi ogromną satysfakcję i dzięki niej mogą pomagać osobom, które wyczerpały wszystkie prawne możliwości, a wciąż potrzebują pomocy. Jeśli chodzi o hobby, to uwielbiam sport (przede wszystkim piłkę ręczną i piłkę nożną) oraz zwierzęta.

Dawid Janocha Fotografia i grafika komputerowa to mój najlepiej spędzony czas. Interesuje się fotografią w każdej dziedzinie, jednak najbardziej interesuje mnie krajobraz i portret. Grafika to drugie zamiłowanie które z dnia na dzień dodaje mi twórczości. Obie dziedziny staram się łączyć ze sobą co czasam prowadzi do ciekawych efektów. Poza fotografią i grafika jestem fanem Manchesteru United oraz interesuje się zabytkami i podróżą.

https://www.facebook.com/fotografia.arty/?fref=ts

Justynka Gajek-Wyleciał
Moja więź z aparatem trwa od kilku dobrych lat. Fotografia to nie tylko wspaniałe zdjęcia, ale również piękne i inspirujące słowa, myśli. Dla mnie to zatrzymanie chwili,
które po upływie czasu mogę odtworzyć.
Zdjęcia to dla mnie coś magicznego, wielka pasja, odskocznia, dzięki której relaksuję się, uśmiecham i po prostu miło spędzam czas.Zaczynałam od telefonu,po aparat na klisze,tak dzis łącznie z lepszym sprzętem fofo:)Fajnie jeśli komus podoba się moja praca,jak i tez doceniam cenne wskazówki , krytyke innych,ale oczywiście robie swoje,bo robie to co kocham!Taką specjalizacją są piękne krajobrazy,różne miejsca magiczne,gdy można zrobic coś z niczego..jak i od niedawna portrety ludzi,dzieci,cos niesamowitego odkrywac nowe możliwości.
Satysfakcję przynoszą mi zarówno małe, jak i większe osiągnięcia.
Fotografia jest dla mnie jak uzależnienie… Ale bardzo się z tego cieszę.

Sławomir Smoleń dla przyjaciół "Smolny" - fotografia jest moją "przyjaciółką" odkąd pamiętam i równocześnie sposobem na życie.
Z aparatem w ręku dążę do celu i nie oglądam się za siebie. Ekstremalnych emocji dodają mi rajdy samochodowe.
W obiektywie zatrzymałem ponad sto rajdów. Brałem też udział w czterech rajdach WRC w tym ostatni w czerwcu 2016 r.
Każdego dnia wyznaczam sobie nowe zadania, które staram się realizować. Mimo wielu przeciwności losu nie stoję w miejscu, brnę do przodu i z obiektywem koloruję szarości dnia codziennego. W ten sposób moje życie nabiera barw, na dalszy plan usuwając nagrody, tytuły i wyróżnienia, których przez lata uzbierało się dosyć sporo. Wyznaczam priorytety i na czele drogi, którą wybrałem i którą podążam stoi człowiek dzielący moje zainteresowania, gdyż tylko z pokrewną duszą można zdobywać szczyty. Bo co dwa obiektywy to nie jeden.... Reasumując, życzę sobie dobrego świtała na każdej płaszczyźnie życia.

Nina Ligorowska-Krupa - z zamiłowania maluję, rysuję, trochę fotografuję.
Tworzę grafiki techniką mieszaną (pastele, ołówek, tusz).
Sztuka plastyczna i fotografia dla mnie współgrają.
Zarówno jedna i druga jest ciekawa i inspiruje mnie artystycznie.

Adrian Stradomski Na co dzień zajmuję się pracą w inżynierii jakości, fotografią w wolnych chwilach i choć nie jest ich zbyt dużo to fajnie czasami zrobić coś co mnie satysfakcjonuje i cieszy moje oko. Fotografia jest dla mnie innym, ciekawszym spojrzeniem na świat i czymś co nie tylko cieszy oko, ale i pobudza wyobraźnie.

Janusz Mońka Zajmuję się głównie fotografią usługową od kilkunastu lat prowadzę działalność gospodarczą. W ostatnim czasie moje zainteresowania skupiły się na zd. panoramicznych i poligrafii. Obecnie to okres wykonywania panoram sferycznych które następnie łącze w spacery i wycieczki wirtualne. Posiadany certyfikat Rekomendowanego Fotografa Google umożliwia mi korzystanie z technologii Google Street View.

https://www.facebook.com/Spacery-Wirtualne-966747490027680/
http://fotosporeba.pl/
https://www.facebook.com/FOTOS-468089949922305/

Jakub Krawczyk. Fotografią „tak na poważnie” zajmuję się od 2005 roku.
Pochodzę z Dąbrowy Górniczej, postindustrialnego miasta położonego u stóp Jury Krakowsko-Częstochowskiej, między Śląskiem a Małopolską – czyli w Zagłębiu Dąbrowskim.
Bardzo lubię dzielić się swoimi dotychczasowymi doświadczeniami w fascynującej dziedzinie sztuki, jaką bez wątpienia jest fotografia, ale, równie bardzo, lubię też zdobywać  wciąż nowe doświadczenia, poprzez podziwianie i analizę prac innych oraz realizację wspólnych wypadów zdjęciowych.
W pewnym momencie sztuka fotografii stała się po prostu częścią niemal każdego aspektu mojego życia. Towarzyszy mi w pracy, w czasie wolnym, przy promowaniu własnego regionu czy podróżowaniu po świecie. Towarzyszy mi zarówno w dzień, jak i w nocy.
Jestem fanem dobrego reportażu i niesztampowej fotografii pejzażowej. Kilka lat temu zakochałem się w pejzażu nocnym i stopniowo powiększam swoje portfolio o kolejne kadry przedstawiające uroki mroczniejszej części doby. Generalnie jestem również fanem dłuższych….  i ekstremalnie długich ekspozycji.
Od wielu już lat uwagę swoją skupiam przede wszystkim na pejzażu jurajskim, realizując przy tym współpracę ze Związkiem Gmin Jurajskich przy promocji produktu turystycznego Szlaku Orlich Gniazd.
http://www.jakubkrawczyk.pl/
https://www.facebook.com/jakubkrawczykfotografia/?fref=ts